Kontakt

›Pressbild

Leif Stinnerbom

Teaterchef/konstnärlig ledare
tradkult@telia.com

›Pressbild

Linnea Benneberg

Pedagog Unga Västanå
linnea@vastanateater.se

Emma

›Pressbild

Emma Hultcrantz

Administrativ Chef /ledningsgrupp
emma@vastanateater.se
076-827 66 66

›Pressbild

Jakob Hultcrantz Hansson

Skådespelare
jakob@jahuha.se
070-338 33 34

Hanna Kulle

›Pressbild

Hanna Kulle

Skådespelare
hannakulle202@hotmail.com

lennart

›Pressbild

Lennart Nordenborg

Inspicient/snickare
lennart@vastanateater.se
070-684 42 06

Muhannad Shbara

›Pressbild

Muhannad Shbara

Tekniker
mohnnad7334@gmail.com

Inger

›Pressbild

Inger Hallström Stinnerbom

Kostymör/ledningsgrupp/styrelse
inger@vastanateater.se
070-339 95 45

Magnus

›Pressbild

Magnus Stinnerbom

Kompositör/musikansvarig
mstinnerbom@hotmail.com

›Pressbild

Sophia Stinnerbom

Musiker
sophiastinnerbom@gmail.com

blank

 

Anki Marsh

Ekonomi
anki@vastanateater.se

blank

 

Anna-Karin Sandell

Marknad, PR, försäljning
annakarin@vastanateater.se

Hitta hit

Map link

Västanå Teater Berättarladan

Berättarladan 1
686 94 Rottneros
info@vastanateater.se

I Berättarladan finns ”Stora scenen” för sommarens föreställningar och sedan hösten 2019 även en vinterbonad scen ”Loftet” där vi bland annat spelar skolföreställningar höst och vår samt vinterproduktioner. Vår kostymutställning, biljettkassa och servering finns också i Berättarladan och har öppet i samband med föreställningsdagar.